Шоу-рум:
м. Чорноморськ
вул. Садова, 48
Пряма лінія:
093-687-73-02
098-670-11-93

СХЕМА УКЛАДАННЯ КЕРАМОГРАНІТУ ПІД ДЕРЕВО

Один із цікавих способів облицювання сучасних інтер'єрів – використання керамогранітної плитки, малюнок якої імітує фактуру цінних порід деревини. Плитку під дерево випускають у декількох розмірах прямокутного формату, і за пропорціями вона нагадує планки дерев'яного паркету або паркетної дошки, що в поєднанні з дивовижним малюнком поверхні і пояснює широкий перелік варіантів її укладання.

 

Цінні породи дерева – чудовий облицювальний матеріал, який створює в приміщенні атмосферу природної гармонії та затишку. Проте натуральне дерево застосовують для облицювання не всі і не завжди. Окрім досить високої вартості є і об'єктивні складності його використання. Будь-яке дерево боїться вологи, не таке просте в догляді, поступово зношується, скрипить і набухає. Дерев'яне покриття не покладеш у ванній і не встановиш поверх теплої підлоги.

нша справа – керамограніт під дерево. Якщо додати до основних переваг штучного каменю естетичні переваги деревини, можна отримати цікавий компроміс. До відчуттів затишку і тепла, які дає фактура дерева, додається прийнятна ціна облицювання і доступність експлуатації. Плитку під дерево без проблем можна мити хімічними засобами, використовувати в парі з теплою підлогою і встановлювати не лише на кухнях та у ванних, а й навіть в лазнях, саунах і на відкритих терасах. Та й оздоблення приміщень таким способом претендує на ексклюзивність.

Розміри плитки під дерево

Керамогранітна плитка під дерево доступна у трьох популярних розмірах зі співвідношенням сторін 1:4 і 1:6 – 15×60, 15×90 і 22,5×90 см. Основні схеми укладання плитки отримані поєднанням традиційних способів монтажу керамічної плитки і штучного паркету. Якщо є бажання повторити на підлозі якесь нестандартне плетіння паркетних дощок, потрібно розуміти, що деякі малюнки паркету вимагають використання планок з іншим співвідношенням сторін (наприклад 1:5), а підгонка плитки під необхідні розміри не завжди можлива і раціональна.

Основні способи укладання плитки під дерево

Кількість схем монтажу керамограніту під дерево обмежена. Проте в кожному з випадків можна проводити укладку, поєднуючи різні колекції матеріалу за аналогією з різними породами деревини, повертаючи основний малюнок на 45 або 90° та додаючи квадратні або прямокутні вставки і т. ін. Це дає змогу найширшого вибору варіантів індивідуального дизайну.

Найпопулярніші схеми укладання:
• Палубне – найбільш очевидний спосіб монтажу керамограніту під дерево. Плитки укладають поздовжньо в ряд одна за одною. До того ж самі ряди можна розташовувати паралельно, перпендикулярно або по діагоналі стосовно довгої сторони приміщення. Поздовжній спосіб укладання дає можливість візуально витягнути простір, а поперечний або діагональний – суб'єктивно розширити вузьке приміщення. Палубне укладання вважається найбільш простим і вимагає мінімального підрізування плит. При цьому не рекомендується укладати елементи сусідніх рядів стик в стик або зі зміщенням на 50 %. Набагато красивіше виглядає укладання плитки «врозбіг», тобто зі зміщенням рядів на 1/5 або 1/6 частину плитки.• Укладання «ялинкою». Цей традиційний для паркету спосіб можна застосовувати і для керамограніту. Причому «ялинка» може бути не тільки стандартною у вигляді драбинки, одиничних плиток, що примикають одна до одної, але і подвійною, потрійною або непропорційною, коли кожен бік основного малюнка ялинки утворюють, відповідно, пара, три або інша кількість (1:2 або 1:3) покладених паралельно плиток. Незважаючи на простоту, подібний спосіб укладання цілком можна застосувати для будь-яких приміщень, оскільки це позбавляє простір монотонності.

• Шахове укладання. Інший варіант імітації класичного паркету – укладка плитки квадратами по 4 або 6 плиток із почерговою зміною поздовжнього напрямку елементів на 90°. Причому квадрати, як і будь-яку іншу схему, можна розмістити і поздовжньо, і по діагоналі до сторін приміщення. Якщо є бажання зімітувати справжнє «шахове» поле, можна навіть використати плитку з двох контрастних колекцій керамограніту.

Крім описаних варіантів укладання плитки є ще безліч способів поєднати різні схеми монтажу і колекції керамограніту.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*